Edukacja polskojęzyczna

W naszej najmłodszej grupie dzieci dwuletnich wprowadzamy zabawy językiem polskim. Zajęcia prowadzone są według Miesięcznych Tematów ustalanych na cały rok szkolny. Nasze najmłodsze przedszkolaki uczestniczą w różnorodnych zajęciach manualnych, zajęciach usprawniających aparat mowy, zajęciach rytmicznych oraz gimnastycznych.

Grupy trzy- i czterolatków realizują program MAC Edukacja według W. Żaby – Żabińskiej „Przedszkole trzylatka” i „Przedszkole czterolatka”. Zajęcia wzbogacone są o zajęcia z glottodydaktyki, zajęcia mateamtyczne -„Dziecięca matematyka” Gruszczyk-Kolczyńskiej,oraz grafomotorykę według H. Tymichovej.

Pięcio- i sześciolatki przygotowywane są do szkoły. Nauczyciel prowadzący wykorzystuje Program MAC Edukacja M. Kwaśniewskiej, W. Żaby – Żabińskiej oraz roczne przygotowanie przedszkolne „Nasze Przedszkole”.Zajęcia wzbogacone są o naukę liter, cyfr, pisania, liczenia, czytania, w zajęcia wpleciona jest metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne i kinezjologia edukacyjna P. Dennisona.

W jaki sposób osiągamy nasze cele?

W przedszkolu Buzzy Bee pracują świetnie wykwalifikowani nauczyciele polscy i anglojęzyczni. Chętnie poszerzają wiedzę, oraz korzystają z różnorodnych metod edukacyjnych. Są pełni zapału, otwarci na dzieci i ich potrzeby.

Indywidualne podejście do dziecka, stała współpraca z rodzicami oraz z grupą specjalistów pozwala na zapewnienie szybkiego i wszechstronnego rozwoju dziecka w najważniejszym okresie jego życia. Intensywny rozwój dziecka, stymulowany w mądry i fachowy sposób, determinuje sukces edukacyjny na dalszych etapach życia.

W przedszkolu Buzzy Bee korzystamy z pomocy psychologa dziecięcego i logopedy. Diagnozują dzieci dwa razy w roku i w razie potrzeby pracujący z przedszkolakami na zajęciach indywidualnych. Wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, oraz zajęciach ortofonicznych stymulujące prawidłowy rozwój narządów mowy.

Zapraszamy ciekawych gości i organizujemy wycieczki edukacyjne.

Poznaj nas lepiej

Chcesz dowiedzieć się więcej lub odwiedzić nasze Przedszkole bezpośrednio? Serdecznie zachęcamy do kontaktu już dzisiaj!